گیف ابتدای سایت

آموزش بازی اونو UNO

آیا تا به حال هفت خبیث یا بی بی سلام بازی کرده اید؟ اطلاعی از قوانین و استراتژی این بازی ها دارید؟ این بازی های کارتی طوری طراحی و تولید شده اند که شما در طول بازی وادار به دقت و تمرکز بالایی هستید؛ چرا که هر کدام از کارت های آن ها قوانین خاصی دارد و شما باید برای برد در این بازی ها، حواس خود را جمع کنید تا از جریان اصلی بازی خارج نشوید.

بازی اونو یک بازی کارتی جدید است که با همین سبک و استراتژی تولید شده است. طراح این بازی یک آرایشگر ساده به اسم «مرل رابینز - Merle Robbins» است که هنگام بازی هفت خبیث با فرزند کوچکش، برای اثبات نکته ی خاصی به او مجبور شد بازی را به روش دیگری انجام دهد. پس می توان نتیجه گرفت که روش بازی اونو همان مانند روش بازی هفت خبیث است البته با کمی تغییر در قوانین کارت ها. در ادامه ی این مطلب می توانید آموزش کامل بازی اونو را ببینید و برای خرید مدل های مختلف بازی اونو اقدام کنید.

معرفی بازی اونو

مشخصات بازی اونو

اونو یک بازی 2 تا 10 نفره است که برای رده سنی 6 سال به بالا طراحی شده است. این بازی در دسته بندی بازی های دورهمی قرار می گیرد. مدت زمان هر دست بازی اونو با توجه به تعداد شما نزدیک به 30 دقیقه است.

آموزش بازی اونو

در ابتدا شما باید کارت های بازی اونو را بر زده و به هر نفر 7 کارت بدهید. سپس باقی کارت ها را به پشت به عنوان دسته کارت های ذخیره قرار هید. پس از رو کردن یکی از کارت های دسته ی ذخیره بازی شروع می شود. هدف اصلی از این بازی، اتمام کارت های دست تان است. شما می توانید کارتی هم رنگ یا هم عدد با آخرین کارت رو شده، بازی کنید. اگر کارتی که برای بازی کردن مجاز باشد را نداشتید، باید از دسته کارت های ذخیره بک کارت بکشید. البته بعضی از کارت ها در این بازی قوانین هم دارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

آموزش بازی اونو

قوانین کارت های اونو

کارت های بازی اونو در چهار رنگ (قرمز، آبی، زرد و سبز) و از شماره 0 تا 9 هستند. به طور کلی در ابتدای بازی همه کارت ها بُر خورده می شود و به هر نفر ۷ کارت داده می شود و بقیه کارت ها در مرکز صفحه بازی طوری قرار داده می شوند که تصویر آن ها مشخص نباشد.

کارت پرش:
زمان مجاز برای استفاده از کارت پرش: آخرین کارت رو شده باید با کارت پرش همرنگ باشد.

ویژگی کارت پرش: زمانی که بازیکنی این کارت را بازی می کند، نفر بعد از او اجازه ی بازی کردن ندارد.

تبرعه: در صورتی که نفر بعدی هم کارت پرش داشته باشد، می تواند آن را بازی کند.

کارت پرش در بازی اونو

کارت 2+:

زمان مجاز برای استفاده از کارت 2+: آخرین کارت رو شده باید با کارت 2+ همرنگ باشد.

ویژگی کارت 2+: زمانی که بازیکنی این کارت را بازی می کند، نفر بعد از او باید دو کارت از روی دسته کارت های ذخیره بردارد.

تبرعه: در صورتی که نفر بعدی هم کارت 2+ داشته باشد، آن را بازی می کند و نفر سوم باید 4 کارت از روی دسته کارت ها بردارد.

نکته: اولین بازیکنی که تعدادی کارت بعد از 2+ بر می دارد، حق بازی کردن ندارد.

کارت +۲ در بازی اونو

کارت تغییر جهت:

زمان مجاز برای استفاده از کارت تغییر جهت: آخرین کارت رو شده باید با کارت تغییر جهت همرنگ باشد.

ویژگی کارت تغییر جهت: زمانی که بازیکنی این کارت را بازی می کند، دور بر می گردد؛ یعنی اگر روند بازی ساعت گرد بود، پاد ساعتگرد می شود و اگر روند بازی پاد ساعتگرد بود، ساعت گرد می شود.

تبرعه: در صورتی که نفر بعدی هم کارت کارت تغییر جهت داشته باشد، می تواند آن را بازی کند و هیچ تغییری در روند بازی صورت نمی گیرد.

کارت تغییر جهت در بازی اونو

کارت وحشی (wild):

زمان مجاز برای استفاده از کارت وحشی: اگر شما نتوانید کارت دیگری بازی کنید، این کارت می تواند روی هر کارتی با هر رنگ و عددی بازی شود.

ویژگی کارت وحشی: زمانی که بازیکنی این کارت را بازی می کند، می تواند رنگ بازی را تغییر دهد.

کارت Wild در بازی اونو

کارت 4+:

  • زمان مجاز برای استفاده از کارت 4+: این کارت می تواند روی هر کارتی با هر رنگ و عددی بازی شود.
  • ویژگی کارت 2+: زمانی که بازیکنی این کارت را بازی می کند علاوه بر اینکه می تواند رنگ بازی را تغییر دهد، نفر بعد از او باید چهار کارت از روی دسته کارت های ذخیره بردارد.
  • تبرعه: در صورتی که نفر بعدی هم کارت 2+ یا 4+ داشته باشد، آن را بازی می کند و نفر سوم باید به تعداد اعداد مثبت دار، کارت از روی دسته کارت ها بردارد.

نکته: اولین بازیکنی که تعدادی کارت بعد از 4+ بر می دارد، حق بازی کردن ندارد.

کارت +۴ بازی اونو

چند نکته مهم:

زمانی که کارت های دستتان به یک عدد رسید، باید با صدای بلند اعلام کنید «تک کارت». در غیر اینصورت شما باید دو کارت به عنوان جریمه بردارید.

اگر کارتی را اشتباه بازی کنید، باید دو کارت به عنوان جریمه بردارید.

در صورتی که کارت وحشی را بازی کردید، اما یکی از بازیکنان ادعا کرد که شما کارت دیگری داشتید و بازی نکردید: در صورت ثابت شدن حرف او، شما جریمه می‌ شوید و باید شش کارت بردارید. اگر ادعای او اشتباه باشد، باید خودش چهار کارت برای جریمه بردارد.

خرید بازی اونو

این بازی محبوب و پر فروش توسط شرکت های مختلف با تعداد کارت های متفاوتی تولید شده است. هر چی تعداد کارت ها در این بازی بیشتر باشد، تعداد بازیکنان هم بیشتر می شود و مدت زمان بازی طولانی تر می شود. در ادامه می توانید برخی از بازی های اونو را در فروشگاه دانش لند مشاهده کنید:

خرید بازی اونو 54 کارتی بردیا (کلیک کنید)

خرید بازی اونو 128 کارت (کلیک کنید)

خرید بازی اونو 112 کارت فلیپ (کلیک کنید)

خرید بازی اونو جدید جعبه ای حامی (کلیک کنید)


سفارش بازی اونو از دانش لند

بازی اونو مدل های مختلفی دارد که می توانید تمامی آن ها را در سایت دانش لند مشاهده کنید. برای خرید بازی اونو با تخفیف ویژه و ارسال سریع، روی دکمه «اضافه به سبد خرید» کلیک کنید. شما عزیزان می توانید هرکجای ایران باشید، خرید بازی اونو را از فروشگاه دانش لند انجام دهید؛ ارسال بازی های فکری در شهر تهران در کم تر از یک روزی کاری با پیک موتوری و در شهرستان ها با پست پیشتاز انجام می شود. دانش لند تضمین می کند تمامی بازی های فکری کودکان و بزرگسالان در مناسب ترین بسته بندی و بدون نقص به دست شما می رسند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha