آموزش بازی پدرخوانده The Godfather [توضیح نقش ها و سناریو]

آموزش بازی پدرخوانده (The Godfather)

یکی از شناخته شده ترین بازی ها در سبک بلوف زنی، پنهان کاری و فریب کاری بازی مافیا است. مافیا یک بازی گروهی است که تعداد زیادی از جوانان علاقه زیادی به آن دارند. در بازی مافیا شما در دو ساید بازی می کنید، ساید اول شهروند و ساید دوم مافیا است. شهروندان وظیفه پیدا کردن و بیرون انداختن مافیا ها از شهر را دارند. در مقابل مافیاها باید با پنهان کاری بازیکنان دیگر را گول بزنند و در صدد کشتن شهروندان باشند. اگر در این بازی قبل از انجام هر یک از وظایف نقش خود فکر نکنید، احتمال برد گروه شما کمتر می شود. امروزه بازی مافیا در مدل های مختلفی تولید شده است. نسخه رومیزی این بازی هم به تازگی وارد بازار بازی ها شده است. در ادامه این مقاله قصد داریم بازی های گروهی گادفادر را که به تازگی در حال پخش است، به شما معرفی کنیم. شما می توانید انواع نسخه های مافیا و همچنین افزودنی این بازی را از فروشگاه اینترنتی دانش لند ما خریداری کنید. بازی گادفادر تنها در سناریو و نقش ها با بازی مافیا نسخه اصلی متفاوت است.

نقش های بازی پدر خوانده (The godfather)

سناریو پدرخوانده از 11 بازیکن که شامل 7 شهروند، 3 مافیا و 1 فرد مستقل است، تشکیل می شود. بازی پدرخوانده مثل مافیا توسط یک نفر داوری و هدایت می شود که با نام هایی چون گرداننده، راوی، لرد و گاد شناخته می شود. این شخص به عنوان داور وظیفه دارد تا بازی را هدایت کند و قوانین بازی را به بازیکنان گوشزد کرده و همه چیز را مدیریت کند. همان طور که می دانید مافیا یک نقش مخفی است که بر اساس استدلال و استنتاج پیش می رود. اما در بازی پدرخوانده (The Godfather)، مافیا را حرفه ای تر و با کارت های جذاب و متفاوت تری بازی می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی نقش های بازی پدرخوانده بپردازیم.

قوانین بازی گادفادر

 1. عضو تیم مافیا: پدرخوانده (The GodFather)

پدرخوانده عضو مهم و اصلی مافیاست و شهروندان با شلیک او از بازی خارج می شوند. همچنین او یک جلیقه به تن دارد که اگر تیر بخورد با تیر اول بیرون نمی رود. علاوه بر این یک امکانی به نام حس ششم دارد که اَکت (بازی) آن نشان دادن سر با انگشت های اشاره است. حس ششم یعنی یکی از بازیکنان را به راوی نشان می دهد و نقش دقیقش را حدس می زند، اگر درست حدس بزند صبح روز بعد بازیکن مورد نظر از بازی خارج می شود. به عبارت دیگر حتی اگر جلیقه یا هر چیز دیگری داشته باشد، به نوعی سلاخی می شود.

آموزش بازی گادفادر (The godfather)

 1. عضو تیم مافیا: ماتادور (Matador)

ماتادور این امکان را دارد که هرشب یکی از بازیکنان را نشان کند، توانایی اش را می گیرد و اَکت آن گذاشتن دست ها روی هم به شکل ضربدر است. این شخص نمی تواند تکراری به صورت پشت سر هم انتخاب شود، ولی با وقفه یک شبه می تواند دوباره شخص را تکراری انتخاب کند.

 1. عضو تیم مافیا: ساول گودمن (Saul Goodman)

زمانی که یکی از هم تیمی های گودمن از بازی خارج شد، این امکان را دارد که یکی از شهروندان را به شرطی که شهروند ساده باشد و درست تشخیص دهد، خریداری کند به راوی نشان می دهد. اگر شهروند ساده باشد او را بیدار می کند و تبدیل به مافیای ساده می شود و از آن شب جزو تیم مافیا می شود. این قابلیت را تنها یک بار می تواند خرج کند.

 1. اعضای تیم شهروندان: دکتر واتسون (Dr. Watson)

این دکتر همانند دکتر بازی اصلی عمل می کند، یعنی هر شب یک نفر را نجات می دهد و خودش را تنها یک بار می تواند نجات دهد و بقیه را هر چند بار که بخواهد بدون محدودیت نجات می دهد.

 1. اعضای تیم شهروندان: لئون | حرفه ای (Leon)

حرفه ای در طول بازی دو بار می تواند از اسلحه خود استفاده کند، به شرطی که روی شهروندان اسلحه نکشد و اگر درست حدس بزند، مافیا از بازی بیرون می رود. حرفه ای هم مثل پدر خوانده یک جلیقه دارد و اگر مورد شات شب مافیا قرار بگیرد یک شب نجات پیدا می کند.

 1. اعضای تیم شهروندان: همشهری کین (Citizen Kane)

او در طول بازی یک کِپن دارد که از آن استفاده کند. به این صورت که یک نفر را انتخاب کند و به راوی نشان می دهد. شخص انتخابی اگر شهروند باشد اتفاقی نمی افتد، اما اگر مافیا باشد صبح روز بعد راوی به بازیکنان می گوید »به درخواست همشهری کین x مافیای بازی است» این به معنی آن است که مافیا از بازی خارج نمی شود و تنها ساید و نقشش برای همه فاش می شود. همشهری کین اگر استعلام درست بگیرد، شب بعد با تیر راوی از بازی خارج می شود، در واقع خود را فدای تیم اش می کند، تا اطلاعاتی را به آن ها بدهد.

معرفی اعضای =بازی پدرخوانده

نکته: اگر همشهری کین به شهروندی نشان بزند و آن شهروند به هر طریقی شات شب شود و صبح از بازی خارج شود همشهری کین یک کپن دیگر خواهد داشت.

 1. اعضای تیم شهروندان: کنستانتین (Constantine)

این شخص در طول بازی می تواند یک بار احضار روح کند و افرادی که به اصطلاح نیم مرده «افرادی که به وسیله رای گیری از بازی خارج می شوند در بازی باقی می مانند و کمی از جمع فاصله می گیرند. آن ها در شب باید چشم هایشان را ببندند، زیرا امکان دارد توسط کنستنتاین به شرطی که نقششان افشا نشده باشد به بازی برگردانده شوند.» هستند را به بازی بازگرداند. این قابلیت باعث می شود که حتی مافیا را هم به اشتباه به بازی برگرداند.

 1. اعضای تیم شهروندان: شهروند ساده (Simple Citizens)

شهروندان بازی برخلاف اسمشان در نجات شهر بسیار تاثیرگذار هستند و باید تلاش خود را برای دفاع از شهر انجام دهند. شهروند ساده باید در استفاده از کلمات بسیار دقت کند و از جمله کلیشه ای مثل «من شهروند ساده ای هستم و شاید به درد شهر نخورم» به هیچ عنوان استفاده نکند. به دلیل این که ممکن است توسط گادفادر کشته شوند و از تعداد نفرات تیم شهروندان کم شود؛ که این موضوع به ضرر شهروندان است.

 1. نقش مستقل: نوستراداموس (Nostradamus)

نقش مستقل ساید خود را دارد و نه برای مافیا بازی می کند، نه شهروند. این شخص، در شب معارفه توسط لرد بیدار می شود و سه نفر را به لرد نشان می دهد. لرد هم تعداد مافیا هایی که بین این سه نفر هست را می گوید، نوستراداموس بعد از این که فهمید سه نفر مورد نظرش در چه سایدی هستند، خودش تشخیص می دهد که در ساید مافیا بازی کند یا در ساید شهر. اما اگر از بین سه نفر، راوی اعلام کند که دو نفر مافیا از بین سه نفر وجود دارد، نوستراداموس چاره ای ندارد و باید در ساید مافیا بازی کند، زیرا تعداد 2 مافیا را شناسایی کرده است.

هر چه درباره نوستراداموس باید بدانید:

 • این شخص هیچ وقت با شات شب از بازی بیرون نمی رود.
 • استعلامش همیشه منفی است.
 • تنها با حس ششم پدرخوانده از بازی سلاخی می شود.

آموزش بازی گادفادر (The godfather) سعید ابوطالب

بعد از این که کارت ها توسط راوی بر زده شد، بازیکنان ماسک زده و کارت ها پخش می شود. بعد از اینکه هر بازیکن نقش خود را فهمید، بازی شروع می شود. دست اول فقط معارفه و تارگت زدن است و احتیاجی به چالش «اجازه گرفتن برای صحبت های خارج از نوبت) نیست. بعد از آن به فاز شب می رویم و ابتدا نوستراداموس ساید خود را انتخاب می کند و بعد مافیا ها همدیگر را شناسایی می کنند و سپس روز می شود.

آموزش بازی پدرخوانده

قوانین بازی گادفادر

 • در سناریو پدرخوانده رای خروج به دو نفر دادن آزاد است و بازیکنان می توانند به افرادی که در رای گیری هستند همزمان رای دهند. از طرفی افرادی که در رای گیری هستند هم می توانند به یکدیگر رای دهند.
 • اگر تعداد افرادی که به دفاعیه می آیند از یک نفر بیشتر باشند رای گیری برخلاف بازی مافیا با چشم باز انجام می شود.
 • وقتی که کنستنتاین احضار روح کرد و یکی از نیم مرده ها به بازی برگشت، نیم مرده های دیگر کامل از بازی خاررج می شوند، زیرا کنستنتاین تنها یک بار می تواند از این فرصت استفاده کند.

کارت های حرکت آخر در بازی گادفادر

افرادی که به وسیله رای گیری در روز از بازی خارج می شوند قبل از اینکه بازی را ترک کنند می توانند از بین کارت هایی که لرد در دست دارد یکی را انتخاب کنند، تا لرد آن را اجرا کند. این کارت ها عبارت اند از:

 • کارت دستبند در بازی گادفادر

این کارت جلوی هر کسی قرار بگیرد در شب پیش رو، توانایی و ابیلیتی خود را از دست خواهد داد.

 • کارت تغییر چهره یا Face-off

با انتخاب این کارت وارد فاز شب می شویم و چشم ها بسته می شود. فردی که کارت تغییر چهره را در دست دارد این کارت را جلوی هر کسی قرار دهد، تمامیت نقشش را هر چه که باشد مانند یک کت، تن بازیکن منتخب می کند و تمامیت نقش بازیکن را با خود از بازی خارج می کند. به عبارتی هر آن چه که هست و در هر سایدی که باشد. شخص بعد از انتخاب به صورت کامل از بازی خارج می شود و دیگر برگشتی نخواهد داشت. در اینجا لرد بازیکن را بیدار می کند و کارت نقش جدیدش را به او نشان می دهد.

 • کارت سکوت بره ها در بازی گادفادر

این کارت با توجه به تعداد افراد موجود در بازی برای افراد تعیین می شود. مثلا اگر 8 نفر در بازی باشند، شخص دو نفر را انتخاب می کند و در طول روز بعد سکوت کامل می دهد و فقط حق رای دادن دارند و هیچ گونه حرف و حرکتی نباید داشته باشند.

نکته: اگر شخص انتخاب کننده مافیا باشد با ذکاوت می تواند سکوت بره ها را حتی به یکی از افراد تیم خود بدهد تا بازیکنان فکر کنند که شهروند است.

 • کارت افشای هویت در بازی گادفادر

با آمدن این کارت راوی نقش شخص را افشا می کند و او باید کلا از بازی بیرون برود.

 • کارت ذهن زیبا در بازی گادفادر

با آمدن این کارت اگر بازیکن بتواند نوستراداموس بازی را تشخیص دهد، او را از بازی بیرون می کند و خودش جای نوستراداموس را می گیرد.

خرید بازی فکری سبک مافیا از فروشگاه دانش لند

شما عزیزان هرکجای ایران که باشید می توانید، خرید بازی فکری های در سبک مافیا را از فروشگاه دانش لند انجام دهید؛ ارسال بازی های فکری در شهر تهران در کم تر از یک روزی کاری با پیک موتوری و در شهرستان ها با پست پیشتاز انجام می شود. دانش لند تضمین می کند تمامی بازی های فکری کودکان و بزرگسالان در مناسب ترین بسته بندی و بدون نقص به دست شما می رسند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha