معرفی بهترین بازی های گروهی سبک مافیا و نقش مخفی

معرفی بازی های سبک مافیا

یکی از شناخته شده ترین بازی ها در سبک بلوف زنی، پنهان کاری و فریب کاری بازی مافیا است. بازی مافیا یک بازی گروهی است که تعداد زیادی از جوانان علاقه زیادی به آن دارند. در بازی مافیا شما در دو ساید بازی می کنید، ساید اول شهروند و ساید دوم مافیا. شهروندان وظیفه پیدا کردن و بیرون انداختن مافیا ها از شهر را دارند. در مقابل مافیا ها باید با پنهان کاری بازیکنان دیگر را گول بزنند و در صدد کشتن شهروندان باشند. اگر در این بازی قبل از انجام هر یک از وظایف نق خود فکر نکنید، احتمال برد گروه شما کمتر می شود.

6 تا از بهترین بازی های دسته جمعی سبک مافیا

امروزه بازی مافیا در مدل های مختلفی تولید شده است. نسخه رومیزی این بازی هم به تازگی وارد بازار بازی ها شده است. در ادامه این مقاله قصد داریم بازی های گروهی مثل مافیا را به شما معرفی کنیم البته هیچکدام از این بازی ها به جذابیت نسخه اصلی بازی فکری مافیا نیستند. نسخه های اصلی و همچنین افزودنی این بازی را می توانید از سایت ما خریداری کنید. بازی مافیا تی تویز یکی از نسخه های اصلی و با کیفیت این بازی است.

بازی گرگینه سپیده دم

بازی فکری گرگینه یک شبه سپیده دم One night ultimate daybreak یک بازی دوهمی و سرعتی است که در آن هر یک از بازیکنان نقش منحصر به فردی دارد. گرگ آلفا زیرک، جادوگر قدرتمند و دستیار پیشگو به همراه افرادی با قدرت‌ های عجیب، یک روز وقت دارند تا گرگینه را پیدا کنند. البته ممکن است بیشتر از یک نفر باشد ولی فقط با پیدا کردن یکی از آن‌ ها پیروز خواهید شد. بعد از اینکه همه بازیکنان نقش خود را دیدند، شب شروع شده و هر بازیکن باید در شب کار به خصوص نقش خود را انجام دهد. مثلا دزد می تواند کارت یکی از بازیکن ها را دیده و با کارت خود جا به جا کند یا پیشگو می تواند کارت یکی از بازیکن ها را ببیند. بعد از اینکه فاز شب به اتمام رسید، ممکن است نقش بعضی از بازیکنان عوض شده باشد و چیزی نباشند که در ابتدای بازی، بوده اند.

خرید بازی گرگینه یک شبه

در طول روز بازیکنان می توانند در مورد کارهایی که شب گذشته انجام دادند، بلوف بزنند. می توانند اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. پس از صحبت کردن، بازیکنان باید رای گیری کنند که چه کسی گرگینه است. هر بازیکن می تواند فقط به یک نفر رای دهد. بازیکنی با بیشترین رای کشته شده و کارت خود را رو می کند.

بازی فکری پدرخوانده

می توان گفت که گیم پلی جذاب این بازی، باعث شده تا در مدت زمان کوتاهی بازی پدرخوانده به صورت جهانی شناخته شود. روند کلی بردگیم پدرخوانده دارای جذابیت های خاص خود و شاید کمی پیچیدگی است. روند داستانی بازی آنقدر جذاب است که در طول مدت زمان تکرار و تمرین بازی هرگز احساس خستگی و بی حوصلگی نخواهید کرد و علاوه بر آن خلاقیت و تمرکز، حافظه و دقت، افزایش هوش هیجانی خود را تقویت می کنید.

خرید بازی فکری پدرخوانده

بازیکنان در این بازی نقش مزدور و همکاران یک باند خلاف کار در نیویورک را بازی می کنند. هر یک از آن ها تلاش می کند تا با داشتن عملکرد بهتر در جمع آوری پول نقد و از طریق راه های مشخص شده در بازی، بیشتر از سایر رقبا پول جمع کرده باشد و جانشین رییس بزرگ باند شود. این بازی به صورت کلی در 4 دست اجرا می شود و در هر دست بازیکنان باید تلاش کنند بهترین عملکرد ممکن را از خودشان نشان دهند تا بتوانند پول بیشتری دریافت کنند.

بازی اسپای فال

بازی اسپای فال یک بازی در سبک بازی فکری مافیا است. بازی‌ های سبک مافیا بازی ‌هایی بسیار هیجان‌ انگیز و جذاب به حساب می ‌آیند زیرا نیاز به تفکر، سنجیدن رفتار دیگران و حدس زدن دارند که باعث می ‌شود تعامل افراد در بازی بیشتر شود و در نتیجه هیجان در بازی به اوج برسد. بازی اسپای ‌فال یک نوع بازی جاسوسی است. شما باید بتوانید جاسوس را حدس بزنید تا برنده شوید. اگر هم خودتان جاسوس هستید باید تلاش کنید تا کسی پی به هویت شما نبرد. باید آنقدر زیرکانه رفتار کنید تا کسی به شما شک نکند.

خرید بازی اسپای فال

این بازی همان بازی جاسوس معروف است که به صورت بردگیم وارد بازار بازی های فکری شده است. در بازی اسپای فال تعدادی کارت در دسته بندی ‌های مختلف وجود دارد. هر دسته بندی شامل یک موقعیت مکانی می ‌شود. این موقعیت‌ ها ممکن است کافه، بیمارستان، دانشگاه و یا هر جای دیگری باشند. کارت ‌های یک دسته نا مشخص بین افراد پخش می‌ شود. همه کارت‌ های توزیع شده موقعیت مکانی یکسان دارند به جز یک کارت که کارت جاسوس است. جاسوس نمی‌ داند که موقعیت مکانی مشخص شده کجاست و باید با استفاده از سوال و جواب هایی که بین بازیکنان رد و بدل می شود، مکان را حدس بزند.

بازی کودتا

بازی کودتا از بازی معروف «Coup» برگرفته شده و یک بازی فکری مهیج و چالش برانگیز در سبک بازی بلوف زنی و شبیه بازی فکری مافیا است. هر بازیکن در کودتا نقشی برای خود دارد که می تواند این نقش را تا آخر بازی مخفی نگه دارد و خودش را جای نقش دیگری جا بزند. اگر تصمیم به این کار بگیرید، باید حواس خود راجمع کنید تا هیچ بازیکنی متوجه دروغ شما نشود. همچنین در بازی کودتا می توانید نقش خود را لو بدهید تا به راحتی بتوانید از تمام قابلیت های نقشتان استفاده کنید. البته لو رفتن نقش شما به ضررتان خواهد بود! برای یادگیری کامل بازی کارتی کودتا تنها کافیست، وظایف هر کارت نقش را بدانید.

خرید بازی کودتا

بازی بنگ غرب وحشی

غرب وحشی یک بازی فکری با تم وسترن است که شما می توانید در آن شاهد دعوای بین کلانتر و یاغی باشید و جنگ بین آن دو را از نزدیک تجربه کنید. معاون های کلانتر، به صورت ناشناس، هوای کلانتر را دارند ولی این وسط، یک خائن هم هست که فقط هوای خوش را دارد و به فکر خودش است. کلانتر کارت خودش را نشان می دهد تا همه او را بشناسند. بقیه بازیکن ها باید نقش خودشان را مخفی نگه دارند. هر بازیکن، به تعداد گلوله هایی که روی کارت شخصیت اش هست، گلوله می گیرد. در این بازی هر بازیکن یک هدف دارد. کلانتر باید برای حفظ نظم و قانون، هم خائن و هم همه یاغی ها را شناسایی کند. یاغی ها هدف اصلی شان این است که کلانتر را بزنند ولی اگر پای جایزه هم در میان باشد، برای گرفتن جایزه، از زدن همدیگر هم دریغ نمی کنند.

خرید بازی بنگ

معاون های کلانتر با کلانتر، هم نظر هستند و به هر قیمتی هم که شده، پای هم ایستادگی می کنند. خائن دوست دارد که کلانتر شود و هدف او در این بازی این است که آخرین نفر باقی مانده در بازی باشد.

بازی دو خان

داستان بازی دو خان به سالیان دور و سرزمینی دور افتاده برمی گردد. پادشاه روز های آخر عمرش را می گذراند و هیچ جانشینی برای تاج و تخت ندارد. به همین خاطر دو تا از خان های بنام سرزمینش را دعوت می کند. خان شمال و خان جنوب، تا از بینشان یکی را به عنوان جانشین انتخاب نماید. دو خان در کاروانسرایی نزدیک قصر پادشاه، همزمان با هم اقامت دارند بدون آنکه از وجود هم با خبر باشند. ماجرا از این جا شروع می شود که فرد ناشناسی هر دو خان را مطلع می کند و به دروغ به هر کدام می گوید آن خان دیگر قصد جانش را دارد. همین باعث می شود هر کدام از خان ها بخواهند زود تر دست به کار شوند. مشکل اینجاست که نه همدیگر را دیده اند که بشناسند و نه وقت زیادی دارند. دو خان یک بازی نقش مخفی ساده و سرعتی است که به علت هیجان و جذابیت زیاد و همچنین تکرار پذیری بالا باعث می شود چندین دست پشت سر هم بازی کنید و لذت ببرید.

خرید بازی دو خان

در این بازی بازیکنان به صورت مساوی به 2 گروه شمال و جنوب تقسیم می شوند. هر گروه یک خان و یک قاتل دارد. سایر بازیکنان گروه، زنجیره ای هستند که خان را به قاتل متصل می کند چون در این بازی هر بازیکن فقط یکی از هم گروهی هایش را می شناسد. اولین گروهی که خان گروه مقابلش را شناسایی کند و بکُشد، برنده بازی خواهد بود. هنگامی که با تعداد بازیکنان فرد بازی می کنید، گماشته به بازی اضافه می گردد. گروه سومی که به تنهایی می تواند برنده بازی شود.

بازی جنگل مخوف

بازی فکری جنگل مخوف محصول مکعب خلاق، دارای ۸۴ کارت بازی است که روی هر کدام از کارت ها انواع مختلفی از مکان های مخصوص، موجودات ماورایی و حیوانات وجود دارد. شما در یک جنگل مخوف در کنار موجودات ماورایی و حیوانات عجیب و غریب سرگردان هستید. برای رهایی از این جنگل مخوف باید موجودات و طلسم ها را پیدا و جمع آوری کنید. بازی فکری جنگل مخوف مکعب خلاق، در دسته بندی بازی های کارتی قرار می گیرد که برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه انتخاب مناسبی است. در این بازی تصمیم گیری، ریسک پذیری و شانس شما به چالش کشیده می شود.

خرید بازی جنگل مخوف

هر یک از کارت های بازی جنگل مخوف دارای قوانین خاص مخصوص به خود هستند و به شما ویژگی های خاصی می دهند. به عنوان مثال کارت جن این اجازه را م یدهد که 2 کارت از یکی از بازیکنان به دلخواه بدزدید. این بازی در سبک بازی جذاب مافیا است و می تواند ساعت ها شما و جمع تان را سرگرم کند.

خرید بازی فکری سبک مافیا از فروشگاه دانش لند

شما عزیزان هرکجای ایران که باشید می توانید، خرید بازی فکری در سبک مافیا را از فروشگاه دانش لند انجام دهید؛ ارسال بازی های فکری در شهر تهران در کم تر از یک روزی کاری با پیک موتوری و در شهرستان ها با پست پیشتاز انجام می شود. دانش لند تضمین می کند تمامی بازی های فکری کودکان و بزرگسالان در مناسب ترین بسته بندی و بدون نقص به دست شما می رسند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha