گیف ابتدای سایت
گیف ابتدای سایت

کتاب های کمک درسی و کنکوری

کتاب های پیش دبستانی
دانش‌لند کامل‌ترین و به‌روزترین بانک کتاب کمک درسی در سراسر ایرانه. شما می‌تونید برای خرید کتاب‌های پیش دبستانی با تخفیف ویژه روی دکمه زیر کلیک کنید.
کتاب های مقطع ابتدایی
دانش‌لند کامل‌ترین و به‌روزترین بانک کتاب کمک درسی در سراسر ایرانه. شما می‌تونید برای خرید کتاب‌های ابتدایی با تخفیف ویژه روی دکمه زیر کلیک کنید.
کتاب های متوسطه اول
دانش‌لند کامل‌ترین و به‌روزترین بانک کتاب کمک درسی در سراسر ایرانه. شما می‌تونید برای خرید کتاب‌های متوسطه اول با تخفیف ویژه روی دکمه زیر کلیک کنید.
کتاب های کمک درسی و کنکور

کتاب کمک آموزشی؛ عضو جدانشدنی از تحصیل

ممکنه شما دانش آموزی هستید و به فکر موفقیت های بزرگ تحصیلی هستید. یا از اون پدر و مادرهایی باشید که تحصیل فرزندشون خیلی براشون مهمه. یا حتی یه آموزگار مهربان باشید که دوست داره به دانش آموز‌هاش کمک کنه مطالب کتاب های درسی رو بهتر یاد بگیرند و سطح آموزشی بالاتری رو برای کلاس‌ درس تون در نظر گرفتید. در تمامی این حالت ها احتمال این که از کتاب های کمک درسی استفاده کرده باشید یا بعدها نیاز داشته باشید که استفاده کنید خیلی زیاده. بعضی از کتاب های کمک آموزشی، حالا به سطحی رسیدند که استفاده کردن از اون ها در طول سال تحصیلی، ضروری به نظر می رسه. بهتره قبل از این که وارد یک سایت یا فروشگاه بشیم و شروع کنیم به خریدن کلی کتاب، یه اطلاعات مختصر و حداقلی داشته باشیم و بدونیم که چه کتابی به دردمون می خوره.

کدوم کتاب های کمک درسی برای من مناسبه؟

برای این که بدونیم کدوم کتاب برای ما یا فرزندمون مناسبه بهتره که با انواع کتاب های کمک آموزشی آشنا بشیم:

کتاب های کار و تمرین: یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین محصولات کمک آموزشی که به طور معمول از ابتدای سال تحصیلی و در کنار کتاب درسی مورد استفاده قرار می‌گیره اما خب ممکنه در مقاطع دیگه ای هم قصد تهیه کردن اون رو داشته باشید. هدف این کتاب ها اینه که با یه لحن دیگه مطالب کتاب درسی رو آموزش بدن و با تمرین و مثال به یادگیری بهتر دانش آموز کمک کنن. یادتون باشه که یه کتاب کار خوب،‌کتابیه که جواب نداشته باشه!!

کتاب های گام به گام یا راهنمای دروس (حل المسائل): سر این کتاب های همیشه بحث بوده که دانش آموز رو تنبل بار میاره و این حرفا! اما خب در اصل همه چیز بستگی به نحوه استفاده این کتاب ها داره! اگر دانش آموز فقط برای اطمینان از راه حل هایی که رفته و دیدن پاسخ نهایی سراغ جواب ها بره مشکلی نیست و می تونه رفع اشکال کنه و برای مسائل بعدی یادگیری بهتری داشته باشه. ولی اگه از همون اول یک راست بره سراغ جواب نهایی؛ این دیگه خوب نیست!

جزوه های شب امتحان: مهم ترین قسمت های کتاب رو گلچین کردن تا دانش آموز وقتش رو تلف نکنه و قسمت های غیر ضروری کتاب درسی رو بخونه. نمونه سوالات امتحانی سال های گذشته و چند تا آزمون در سطح امتحان نیم سال اول و دوم هم تو بیشتر این کتاب ها وجود داره.

کتاب های تیزهوشان: برای آمادگی آزمون سمپاد استفاده می شن بیشتر. البته ممکنه تو مدارس معمولی هم دانش آموزانی باشن که فکر می کنن سطح شون بالاتر از بقیه ست و از این کتاب ها استفاده کنن.

کتاب های آموزش و تست: مشخصه اکه این کتاب های برای پشت کنکوری ها چاپ شده و به طور معمول هم انواع سوالات چهارگزینه ای با پاسخ های کلیدی و تشریحی رو پوشش می دن. اکثر کتاب تست های درس های تخصصی و پرحجم دوجلدی هستند.

کتاب های المپیاد: اگه برای المپیادهای داخلی و خارجی آماده می شید خودتون رو اذیت نکنید و مستقیم برید سراغ این کتاب ها.

کتاب های مرورو و جمع بندی: اگه نزدیک کنکور هستید، درساتون رو خوندید و فکر می کنید نیاز به یه مرور سریع دارید،‌انواع کتاب های جمع بندی و شبیه سازهای کنکور به کارتون میاد.

کتاب های جیبی: با این کتاب ها می تونید از تمامی وقتت تون استفاده بهینه کنید؛ چون همیشه در دسترستون هستند، جای زیادی نمی گیرند و همه جا می تونن همراه تون باشند.

کتاب های موضوعی: ممکنه از یه درس خاص،‌ تو یه مبحث مشکل داشته باشید. برای مثال شما می خواید که آرایه های ادبی رو بهتر یاد بگیرید، پس بگردید دنبال کتاب های موضوعی.

کتاب های کاربردی: بعضی کتاب ها رو تمامی پایه های تحصیلی می تونن استفاده کنن مثل کتاب های ریاضیات سریع یا کتاب های مشاوره ای.

دفترچه کنکور: اگه قصد دارید یکی از کنکورهای سال های گذشته رو امتحان کنید و پاسخ های تشریحی و بررسی گزینه ها رو هم داشته باشید این بهترین انتخابه.

دفتر تمرین: به جای دفتر مشق استفاده میشه و شما فقط جواب ها رو می نویسید چون سوال ها از قبل داخلش نوشته شده. البته قبلش با دبیرتون هماهنگ کنید.

فلش کارت: اینا کتاب نیستن ولی گاهی از کتابم بیشتر به درد می خورن. برای حفظ کردن واژه ها و فرمول ها عالی هستن!