گیف ابتدای سایت

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم برای بسیاری از والدین و دانش آموزان مهم است و می توانید به مسیر زندگی آن ها جهت دهد. همه ما می دانیم که قبولی در مدارس تیزهوشان چقدر از حضور در مدارس عادی برای فرزندانمان بهتر است؛ دلیل آن هم وجود معلمان نمونه منطقه و مجهز بودن مدارس است که باعث می شود نظر والدین به حضور دانش آموزانشان در مدارس تیزهوشان متمایل شود. در آزمون ورودی تیزهوشان پایه ششم به هفتم دانش آموزان فقط با سوالات هوش مواجه می شوند و نام این سوالات در این آزمون، سوالات استعداد تحلیلی است. منبع سوالات استعداد تحلیلی کتاب تحصیلی دانش آموزان نیست. سوالات این بخش تست چهارگزینه ای هستند و ضریب هوش دانش آموزان را مورد بررسی قرار می دهند. دانش آموزان برای کسب نمره قبولی در این امتحان باید با استفاده از کتاب هوش دانش خود را تقویت کنند.

ما در این مقاله در دانش لند تلاش کردیم تا در رابطه با نحوه قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم صحبت کنیم و به معرفی بهترین منابع آزمون تیزهوشان ششم بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

دانلود سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

بسیاری از پدران و مادران می خواهند بدانند برای موفقیت دانش آموزان خود در آزمون ورودی مدارس سمپاد چه باید کند. اهمیت این موضوعی زمانی نمایان می شود که بدانیم آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان دست کمی از کنکور ندارد و با توجه به تعداد شرکت کنندگان، از کنکور سراسری هم سخت تر است! راه های مختلفی برای برنامه ریزی موفقیت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان وجود دارد اما تجربه حضور در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سال های گذشته نشان می دهد، مطالعه و بررسی آزمون های گذشته یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در آزمون جدید به شمار می رود. شما دانش آموزان می توانید با مطالعه دفترچه سوالات آزمون های قبلی که برگزار شده است، با سطح و نوع سوالات آشنا شوید و در نهایت با استفاده از پاسخنامه کلیدی منتشر شده، خود را به طور جدی محک بزنید.

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

چگونه در آزمون تیزهوشان ششم موفق شویم؟

برای قبولی در هر آزمون، با توجه به نوع و سطح آن باید برنامه ریزی مناسبی را انجام داد تا در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را کسب کرد. آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته و همان طور که می دانید سوالات آن دیگر از کتاب درسی نیستند و تنها به هوش مربوط می شوند. به همین دلیل قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نسبت به سال های گذشته شاید کمی دشوارتر به نظر بیاید. با این حال نکته امیدوار کننده این است که قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به نسبت آسان تر از پایه نهم است و شانس شما با مطالعه و برنامه ریزی مناسب می تواند بالاتر رود. در ادامه چند نکته کوتاه برای موفقیت در این آزمون را بیان می کنیم:

۱. برنامه ریزی کنید

در مبحث قبولی در آزمون های تیزهوشان، مانند دیگر مسائل روزمره، یکی از مهم ترین ارکان رسیده به موفقیت، برنامه ریزی است. برنامه ریزی باعث می شود شما یک برنامه مشخص برای افزایش آمادگی و مطالعه داشته باشید و از سردرگمی های بیهوده نجات پیدا کنید. اگر از همین ابتدای مسیر عادت کنید ساعت های مطالعه هر درس را مشخص کنید و در پایان هفته یا ماه، برنامه درسی خود را بررسی کنید، بی شک موفق خواهید شد.

۲. به خودتان ایمان داشته باشید

زمانی که شما ظرفیت ها و توانایی های خدادای خود را نشناسید و باور نداشته باشید که می توانید با اتکا به اعتماد به نفس خود موفق شوید، بدیهی است که با مواجه شدن با کم ترین مشکلات تحصیلی گرفتار خواهید شد. یکی از روش های قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم این است که خود را تشویق کنید. با توجه به هر کار مثبتی که انجام می دهید، خودتان را با یک جمله تشویق کنید تا به بالاترین سطح از آمادگی ذهنی برسید.

۳. از کتاب های مکمل استفاده کنید

همان طور که بالاتر هم گفتیم، سوالات استعداد تحلیلی، سوالات چهارگزینه ای هستند که بر پایه تحلیل، طبقه بندی و ریشه یابی مسائل طراحی شده اند. این سوالات از مطالب و مباحث گوناگونی مطرح شده است و به همین دلیل، مطالعه کتاب های درسی نمی تواند قبولی شما را در این آزمون تضمین کند. به همین دلیل توصیه می کنیم از منابع کتاب استعداد تحلیلی استفاده کنید. در ادامه لیستی از کتاب های پرفروش استعداد تحلیلی ششم به هفتم را آورده ایم و هرکدام را مورد بررسی قرار داده ایم:

کتاب جامپینگ پویش

کتاب جامپینگ مسعود بیگدلی ۱۵ آزمون تالیفی دارد که دقیقا به سبک دفترچه های آزمون اصلی تیزهوشان ششم دبستان یعنی ۲ دفترچه ای طراحی شده است. در این بسته یک کتاب ضمیمه وجود دارد که پاسخ نامه تشریحی تمام سوالات در آن به صورت تمام و کمال ارائه شده است. به طور کلی کتاب جامپینگ یکی از جدیدترین کتاب های مسعود بیگدلی است که ویژه دانش آموزانی طراحی شده که قصد شرکت در آزمون های مدارس تیزهوشان و سمپاد در پایه ششم ابتدایی را دارند.

کتاب جامپینگ

بسته هوش تخصصی بهتر از خودم

بسته هوش تخصصی بهتر از خودم ششم دبستام گامی تا فرزانگان، یکی از کتاب های پرفروش دکتر علی قصاب است که ویژه متقاضیان آزمون های تیزهوشان و ورودی مدارس برتر در پایه ششم تالیف شده است. هوش تخصصی بهتر از خودم گامی تا فرزانگان شامل ۱۰ دفترچه ۶۰ سوالی تالیفی از ۱۶ مدل سوال هوش، ۱۶۰۰ سوال چهارگزینه ای متنوع و استاندارد از مباحث هوش و دفترچه آزمون های تیزهوشان سال های گذشته است. این کتاب به طور کلی تمامی بخش های مبحث هوش و استعداد تحلیلی مانند هوش کلامی، هوش محاسباتی، هوش منطقی و غیره را پوشش می دهد.

بسته هوش تخصصی بهتر از خودم

خرید کتاب استعداد تحلیلی از بانک کتاب دانش لند

همان طور که بالاتر هم گفتیم، با توجه به اهمیت بالای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و سمپاد و تغییرات سال های گذشته این آزمون، توصیه می کنیم از کتاب های کمک درسی که ویژه متقاضیان آزمون ورودی پایه ششم به هفتم طراحی شده اند استفاده کنید. شما می توانید خرید کتاب جامپینگ پویش و بسته هوش تخصصی بهتر از خودم را با تخفیف ویژه و ارسال سریع از بانک کتاب دانش لند انجام دهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
پریسا اشرفی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 17 خرداد 1401

مقاله خوبی بود ممنون فقط چجوری میتونم سوال ها رو دانلود کنم؟

دانش لند
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 17 خرداد 1401

با کلیک روی هر کدوم از سلول های جدول می تونین دفترچه مورد نظرتون رو دانلود کنین 😍

شیخ وردی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 17 خرداد 1401

عالی. ممنون از مقاله خوبتون در مورد کتاب‌های تیزهوشان ششم به هفتم

دانش لند
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 17 خرداد 1401

خوشحالم که کاربردی بود براتون 🧡